تکمیل بیمارستان آیت الله العظمی خویی(ره)

0
11

اساسنامه بیمارستان آیت الله العظمی خویی(ره) با ۵۵۰تختخواب، ۱۹اردیبهشت سال ۷۱ ثبت و موافقت اصولی آن، ششم اردیبهشت سال بعد صادر گردید.
ساخت این بیمارستان تا سال ۱۳۹۱ به همت خیرین نیکوکار و تلاش های خالصانه و شبانه روزی هیات امنای محترم ادامه یافت و تکمیل مابقی آن با کاهش ظرفیت به ۲۵۰تخت به دولت واگذار شد؛ با این وجود، تا پایان۹۳ با تزریق قطره چکانی اعتبارات دولتی، ۱۵.۲۱ درصد پیشرفت کرد!
در اردیبهشت۹۴ وزیر بهداشت در دیدار با مسئولان وقت خوی متعهد شد مبلغ ۶۰ میلیارد تومان برای تکمیل این بیمارستان تخصیص دهد. اما قول وزیر آن طور که باید و شاید، پیگیری نشد و در این سال، بیمارستان مزبور بدون تزریق مبلغ فوق، تنها ۴.۹۴درصد پیشرفت داشت!
خرداد سال۹۵ و بلافاصله بعد از حضور دکتر کبیری در مجلس دهم، دکتر نوبخت همراه وزیر بهداشت در خوی حضور یافته و ضمن بررسی آخرین وضعیت بیمارستان های خوی، مبلغ ۷۰میلیارد تومان به بیمارستان آیت الله العظمی خویی تخصیص دادند.
با پیگیری جدی این مصوبه، پیشرفت فیزیکی این پروژه در سال ۹۵ به ۲۸.۶۸درصد رسید، یعنی رقمی فراتر از مجموع ۴ سال قبل! و پیگیری ها با اهتمام بیشتر ادامه یافت تا اینکه در سال ۹۶ از پیشرفت بی سابقه ۳۸.۰۷درصد برخوردار گردید!
اکنون بیمارستان آیت الله العظمی خویی بیش از ۹۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته، تجهیزات لازم خریداری و نیروهای مورد نیاز آن تامین شده و علاوه بر این، دکتر کبیری مجوز و اعتبار لازم برای ایجاد بخش سوختگی با ۲۰ تخت ویژه در این بیمارستان را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ کرده است.

درج پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید
نام خود را وارد کنید